Zpravodajství

Česko stále jedná o nové vládě

Česko stále jedná o nové vládě

V Kramářově vile se dnes konalo další kolo jednání o programu nové vlády. V aktuálním záznamu uvidíte záznam tiskové konference a rozhovory s politiky.

Do vlády bez komunistů jsou připraveni vstoupit lidovci. Tato vlády by podle KDU-ČSL měla zemi dovést k předčasným volbám v květnu nebo červnu 2008. Po schůzce s lídry ODS to řekl úřadující šéf KDU-ČSL Jan Kasal. Již dříve se čtyřkoaličním scénářem a volbami za rok a půl souhlasili zelení. Strana zelených přišla za premiérem Mirkem Topolánkem s jasným cílem: zabránit velké koalici obou nejsilnějších stran. Osud dohody teď záleží na postoji sociálních demokratů, kteří dorazili do Kramářovy vily půl hodiny po poledni. Jiří Paroubek, předseda ČSSD si vzal čas na rozmyšlenou do příštího pondělí. Jeho strana si přeje vládu na celé nebo jen málo zkrácené volební období.
TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz