Zpravodajství

Spinning! Seznamte se, prosím…

Kdo dnes nechodí na spinning, jako by nebyl. Nějak podobně by mohlo znít nové heslo posledních dnů. Nabídka sportovního vyžití se již dávno neomezuje na hodiny aerobiku či trápení těla v posilovně. Stále oblíbenější tělo formující kratochvílí je spinning.

Všichni o spinningu mluví, ale vy stále ještě nevíte, co se pod tímto slůvkem skrývá? Není to vůbec žádná věda. Ryze laicky, spinning je energická jízda na rotopedu za zvuku postupně, co do tempa, gradující hudby. Hodiny spinningu bývají vedeny školeným trenérem, který udává pokyny a zaručuje správnost a bezpečnost „jízdy".

Spinning probíhá skupinově. Ale nebojte se, spinningový program je sestaven s vědomím, že různí lidé mají při tréninku různé potřeby a cíle. Jízda každého tak plně odpovídá jeho individuálním fyzickým předpokladům a schopnostem. Když nebudete stíhat, tak si dáte prostě chvilku ve volnějším tempu.

Spinnigové lekce mohou nabízet pouze autorizovaná centra, v nichž pracují certifikovaní lektoři. Spinningový program je celosvětový. Používané tréninkové metody jsou důsledné a precizně propracované.

Jednoznačnou výhodou tohoto originálního cyklistického programu je, že nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti. Spinning se stává stále více populární. Nebude to jistě dlouho trvat a v každém větším městě možnost návštěvy takové spinningové lekce nepochybně bude.

Dle posledních informací zájem o spinning stále stoupá a dá se předpokládat, že se v těchto podzimních a dále pak zimních měsících tělocvičny zaplní. Většina center proto radí s rezervací lekcí neotálet.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz