Zpravodajství

Bydlení v malém bytě

Bydlíte-li jen na několika metech čtverečních, nezbývá mnohdy nic jiného, než se s nimi vypořádat a přizpůsobit interiér vlastním potřebám a nárokům. I v bytě s nevelkou rozlohou lze při dobrém návrhu vytvořit docela kvalitní podmínky pro běžný život.

Základem pro kvalitní bydlení i v nevelkém prostoru je správné koncepční řešení a zároveň využití všech optických triků, které prostoru prospějí. Často je potřeba nechat vybourat všechny nepotřebné příčky, jednotlivé zóny rozčlenit například příčkami z čirého skla, které jasně vymezují prostor, ale zároveň opticky nepřekážejí. Co se barev týče, dáváme v tomto případě přednost jednoznačně neutrální bílé. Popřípadě volíme nábytek s hliníkovou fólií, která barevně nevadí a zároveň evokuje současný trend bydlení.

Z praktického hlediska je dobré, aby některé kusy nábytku měly kolečka. Tím je bude pak možné snadno přesunout a využít k dalšímu účelu. Například odkládací stolek v kuchyni může stejně dobře sloužit i v ložnici nebo v obývacím pokoji.

Menší byty jsou většinou určeny pro život single či jen s partnerem, bez dětí. Netrávíte-li v kuchyni vařením většinu času, vystačíte si jen s menší kuchyňská linka, kterou však lze díky kvalitnímu vybavení snadno a rychle použít k připravě prakticky jakéhokoliv pokrmu.

V malých bytových prostorách bývá problém s uspokojivým řešením koupelny a WC. Tyto prostory mohou být společné či oddělené. Vždy se však držíme zásady pořizovat si vybavení co nejsvětlejší. To se týká i veškerého obkladu a dlažby. Světlý obklad a dlažba totiž vytvářejí příjemný nestísněný prostor, čemuž může napomáhat například i sprchová zástěna z čirého skla.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz