Zpravodajství

Další opilý poslanec za volantem

Jak jsme Vás již informovali v Televizních novinách, brněnský poslanec David Šeich řídil podle policie opilý. Vývoj kauzy sledujeme i dnes. Poslanec obvinění odmítá, bude ale muset předstoupit před přestupkovou komisi a před mandátní a imunitní výbor Poslanecké sněmovny.

Dechová zkouška prokázala, že David Šeich měl tuto noc při řízení automobilu v krvi 2,4 promile alkoholu. Poslanec Šeich to ale přesto popírá. „Připouštím, že jsem pouze porušil nějaký silniční předpis. Ale nepil jsem," řekl Šeich. Poslanec je dokonce pobouřen chováním policistů a hodlá si na ně stěžovat. Mluvčí strážníků své lidi brání tvrzením, že nikdo z policistů v tomto případě nijak nepochybil.

Případ nyní přešel do rukou republikové policie. Její brněnský mluvčí Bohumil Malášek řekl, že se poslanec odmítl podrobit odběru krve a moči. „Policisté z něj cítili alkohol," dodal.

Šech se údajně pokusí zpochybnit kvalitu přístroje, který policisté použili k dechové zkoušce. Mluvčí strážníků se k tomuto bodu vyjádřila slovy, že přístroj je řádně certifikovaný. Využívá jej policie i v Německu a v USA.

Pokud by se něčeho takového dopustil běžný řadový občan, před přestupkovou komisí by mu hrozila pokuta 25 - 50 000 korun a rovněž odebrání řidičského průkazu na jeden až dva roky.  Šeich jakožto zákonodárce je chráněn poslaneckou imunitou. Na jeho přání tak může být případ předán imunitnímu výboru sněmovny. Ten pak rozhodne o dalším vývoji.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz