Zpravodajství

ČOI: v obchodech jsou životu nebezpečné výrobky

ČOI: v obchodech jsou životu nebezpečné výrobky
Zdroj: TV Nova

Praha - 1. Elektronika může zabíjet. Česká obchodní inspekce odhalila životu nebezpečné závadné výrobky.

Katastrofálně podle České obchodní inspekce dopadla jejich předvánoční kontrola fénů, kulm, fritovacích hrnců, žehliček a dalších elektrických tepelných zařízení. Z 20-ti odebraných typů výrobků byly totiž u 17-ti z nich zjištěny závažné nedostatky. U některých chybělo například upozornění, že se nesmí používat venku, jiné měly nevhodný napájecí kabel - který se proto přehříval. My vám ale ukážeme pět výrobků, jež inspekce označila za zdraví až životu nebezpečné.
Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz