Zpravodajství

Návrhář Laffita se plete designerům do řemesla

Návrhář Laffita se plete designerům do řemesla
Zdroj: Korzo

Známý módní návrhář Osmany Laffita je přesvědčen, že móda nekončí za dveřmi šatníku. A protože se laffita velmi rád doma obklopuje hezkými věcmi rozhodl se, že kromě módních návrhů vytvoří i ucelenou kolekci předmětů, která bude obsahovat více než jen bytové doplňky.

"Lidé by měli mít na paměti, že když žijí dlouho v bytě, který mají stále zařízený stejně, může to nepříznivě ovlivnit jejich psychiku. Dokonce u někoho citlivého zavinit depresivní stavy. Nábytek by se měl zhruba jednou za tři roky obměňovat," řekl módní guru.

Barvy, barvy, barvičky
I když si tento renomovaný světový návrhář, který obléká i světové celebrity, uvědomuje, že pro drtivou většinu lidí rozhodující roli při obměňování domácího prostředí hrají peníze, přesto si myslí, že bydlení si může při troše dobré vůle vylepšit každý. "S obměnou bydlení je možné začít už třeba jen tím, že se byt vymaluje jinými barvami. Zdi vymalované jinou, než v Čechách obvyklou bílou, člověka vysloveně osvěží," připomněl.

Pokud nábytek, tak extravagantní
Spolu se svou kamarádkou Rawyjí Monsour navrhl několik špičkových nábytkových souprav. Jde o kompletní zařízení do jídelny, do sedacích koutů i koupelen. Nábytek doplnil i vlastními osvětlovacími tělesy, polštáři a dalšími ozdobnými bytovými doplňky. Spojil se špičkovými truhláři a vznikla ojedinělá extravagantní kolekce nábytku nazvaná Osmany Laffita Casa. Ukázalo se, že jednotlivými kousky z ní se mohou chlubit nejen lidé, kteří rozhodně nemají hluboko do peněženky.

Velkorysý designér
Osmany Laffita se už setkal dokonce i s tím, že viděl věrnou kopii toho, co sám vytvořil. "Nejdříve jsem byl naštvaný, uvažoval jsem, že bych měl za takové jednání někoho žalovat. Pak jsem si ale řekl, není to ta největší pocta, když se někomu líbí to, co jsem já vymyslel?" řekl se smíchem a mávnul nad plagiáty velkoryse rukou.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz