Zpravodajství

Odsouzený nesmí do vězení, místo trestu čeká na nové doklady

Odsouzený nesmí do vězení, místo trestu čeká na nové doklady
Zdroj: TV Nova

Někdy je opravdu obtížné dostat se za mříže. To dokazuje i následující reportáž televizních novin. Zní to opravdu neuvěřitelně, ale podívejte se na příběh Martina Langa z Ústí nad Labem. Tohoto muže poslal soud za krádež do vězení. Jenže v litoměřické věznici ho odmítli přijmout. Odsouzený totiž službě předložil poničený občanský průkaz, kde byly špatné čitelné údaje. A podle nařízení nemůže bez platného dokladu pan Lang nastoupit výkon trestu.

Všechno začalo před čtyřmi lety, kdy Lang ukradl kamarádovi hi-fi věž a odnesl ji do zastavárny. Už za pár dní se musel na policii zpovídat z krádeže. „Neměl jsem dostatek finančních prostředků," řekl Lang.

Soud ho potrestal veřejně prospěšnými prácemi. Trest si ale pan Lang moc nepřipouštěl a místo toho si našel brigádu. Proto ho soud poslal už rovnou do vězení. „Nastoupit jsem měl místo 250 hodin veřejně prospěšných prací na 125 dní do vězení", dodává Lang.

Smířil se s tím, že opravdu skončí ve vězení. Jenže na vrátnici litoměřické věznice čekalo na pana Langa překvapení. Vězeňská ostraha ho odmítal přijmout k výkonu trestu. Proč? Jeho občanský průkaz totiž připomínal „salátové" vydání. A nařízení zní, že bez doklady s dobře čitelnými údaji nemůže nastoupit do vězení.

„Tak mi tam řekli, že musím počkat, až si pro mě přijedou policajti. Když mě policajti dovezou do věznice, tak oni mě přijmou, ale sám osobně nemůžu," říká Lang. Aby nemařil rozhodnutí soudu, šel se sám udat na policii. Teď musí odmítnutý vězeň čekat, až mu úřady vydají nové doklady. Jen doufá, že do té doby po něm policie nevyhlásí pátrání.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz