Zpravodajství

Rocco DeLuca v Paláci Akropolis

Charismatický americký objev Rocco DeLuca vystoupí sólově akusticky den před koncem letošního roku v Paláci Akropolis. Českému publiku tu představí skvělé skladby ze svého debutového alba I Trust You To Kill Me.

"Blues zemřelo, když se na něj někdo vykašlal", říká na první pohled plachý a skromný Rocco DeLuca. "Hudba, kterou jsem já prošel měla obrovskou energii a sílu."

Hudba dneška je podle něj jak "stokrát vypraná ponožka", takový "noname". "Aby se vrátily staré dobré časy, je zapotřebí se ponořit pořádně do duše, vrátit zpátky do muziky punkové prvky, to je jediná cesta jak se to dá hrát." Už jen dle těchto slov se máme na co těšit.

Jeho hudba je plná dravosti a odhodlání. Vyzývá nejen posluchače k tomu, aby se pořádně ponořili do hlubin srdce a duše a zažili pořádnou hudební revoluci.

Album I Trust You To Kill Me je přesně tím co DeLuca sám hledal, prožil, našel. Souhrn cesty za vášní, tak jak ji vidí chlap, jak ji prožívá a jak s ní experimentuje - tak jako spousta lidí, kteří to tak mají nebo to časem poznají. Po jednom poslechu prostě chcete znovu zkusit to štěstí.

Hudba byla nejdůležitější částí DeLucova života odjakživa. Jeho otec i strýc byli muzikanti s kořeny v tom nejryzejším blues. Stejným stylem byl odkojen i DeLuca.

DeLuca deset let strávil Hraním na parties. Pak přišly nabídky na předskokana pro Taj Mahala, Johna Mayalla a Johna Lee Hookera. Rovněž pro Johnny Cashe, se kterým strávil nějaký čas tourováním po Evropě. Následně se vrátil zpět do Ameriky, kde byl další 2 roky rezidentem Gypsy Lounge na okraji Los Angeles.

Stejně jako pro většinu umělců, ani pro DeLucu nebyla z minulosti do reality současné doby rovná cesta. "Mockrát chceš umřít a ještě častěji musíš spadnout na hubu, abys zjistil jak to chodí a kudy máš jít dál. Ty jizvy, které ti ten čas přinese, jsou ale k nezaplacení. Když stojíš na pódiu, promítneš si vždycky všechno co bylo špatné i dobré."

Také máte pocit, že vám koncert tohoto chlapíka nemůže uniknout? Pak se 30. prosince se v 21 hodin v Paláci Akropolis potkáme. Lístky za 350 korun mohou být i dobrým vánočním dárkem. Třeba...

10:15

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz