Zpravodajství

ČSSD odmítá čtyřkoaliční vládu

ČSSD odmítá čtyřkoaliční vládu
Zdroj: TV Nova

Pat na politické scéně ČR je asi nekonečným příběhem. Zítra totiž zřejmě krachne projekt duhové čtyřkoalice, který navrhuje ODS sociálním demokratům. Ti s největší pravděpodobností vládu se zelenými, lidovci a ODS odmítnou. Už dnes to naznačil předseda ČSSD Jiří Paroubek. Večerní setkání vyjednavčů soc. dem. takový výsledek potvrdilo.

ODS začíná přemýšlet o oživení už jednou neúspěšné trojkoalice.

Zítra půjde na hrad za prezidentem Mirek Topolánek s výsledky vyjednávání. A půjde nejspíš s prázdnou. ČSSD totiž čtyřkoalici s ODS, zelenými a lidovci odmítne. "Je to projekt, ketrý pro nás nemá význam," prohlásil už dnes Jiří Paroubek.

Podle něj neumožňuje ČSSD uplatnit významější část programu a jedinou opozicí by byli komunisté.

Jiří Paroubek chce jednání s ODS úplně zabrzdit do doby, než se Mirek Topolánek omluví za výroky svého tajemníka Marka Dalíka o tom, že ODS loví přeběhlíky z řad poslanců ČSSD.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz