Zpravodajství

Čeští pašeráci drog: místo peněz léta v nelidském vězení

Čeští pašeráci drog: místo peněz léta v nelidském vězení
Zdroj: TV Nova

Českému občanovi, který byl zadržen na letišti Lima v Peru při pašování desíti a půl kilogramu kokainu, hrozí několikaleté vězení. Jen za letošní rok bylo po celém světě zadrženo více než padesát Čechů s kontrabandem tvrdých drog.

Při dopadení přitom hrozí kurýrům opravdu velmi tvrdé tresty.
Čtyřicetiletý muž si měl převozem desíti kilogramů kokainu vydělat sto čtyřicet tisíc korun. Místo toho se ale zařadil do dlouhého zástupu těch, kterým vidina snadného zbohatnutí zakalila mysl.

Ve většině zemí hrozí drogovým kurýrům až výjimečné tresty často v nelidských podmínkách. Své o tom ví i Radek Hanykovics, který dostal za pašování heroinu z Thajska padesát let vězení. Po osmi letech byl převezen do Čech.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz