Zpravodajství

Za vraždu matky 17 let vězení

Soud dnes došel k rozhodnutí v případu muže z Karvinska, který zavraždil svou pětasedmdesátiletou adoptivní matku. Odsouzený půjde do vězení na 17 let.

 

Takto rozhodl už Ostravský krajský soud. Obviněný muž se ale proti verdiktu odvolal. U Vrchního soudu v Olomouci dnes vzal své odvolání zpět. „Obžalovaný vzal dnes své odvolání zpět, což znamená, že tím odvolací řízení končí. Rozsudek tedy nabývá právní moci. Muž tak má pravomocně uloženo 17 let vězení s zvýšenou ostrahou," řekl mluvčí vrchního soudu.

Obžalovaný původně požadoval mírnější trest. „Neměl výhrady proti trestnému činu jako takovému, neboť jej doznal. Ve svém odvolání pouze namítal udělení vysokého trestu. Zřejmě si to rozmyslel," dodal mluvčí. Odsouzený uvedl, že svého činu lituje. Poté už odmítl u soudu vypovídat.

Svou adoptivní matku muž zavraždil kuchyňským nožem. Usmrtil ji 42 bodnými ranami. Napadl ji ve chvíli, kdy se chystala ke spánku. Po činu ženě ještě navíc ukradl z peněženky 4 000 korun. Poté utekl. Do dopadení přebýval v Brně v azylových domech. Chytila ho až železniční policie v době, kdy se bez jízdenky přepravoval vlakem z Brna do Prahy. Odsouzený muž byl v minulosti již sedmkrát trestán.

 

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz