Zpravodajství

V domě nemají už čtvrtý den plyn

V domě nemají už čtvrtý den plyn

Už čtyři dny žije 60 obyvatelů domu v Josefově na Královéhradecku bez plynu a v zimě. Důvod? Z přívodu v domě unikal plyn a hrozil výbuch, proto pracovníci společnosti kohouty okamžitě uzavřeli. Ale tím celá věc skončila. V domě se netopí, nemůžou vařit a používat teplou vodu.

Zdroj: TV Nova

Podle plynařů je teď potřeba vyměnit v domě všechny plynové rozvody. Jenže majitel údajně nemá na takovou opravu dost peněz a nájemníkům znepříjemňuje na začátku topné sezóny život i tím, že jim odmítá zajistit jakýkoli náhradní zdroj tepla. Jediné, co lidem zbývá je požádat soud o předběžné opatření pro zlepšení jejich situace.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz