Zpravodajství

Bezdomovci chtějí dobrovlně do vězení. Ve vazbě se totiž nemusejí o nic starat

Bezdomovci chtějí dobrovlně do vězení. Ve vazbě se totiž nemusejí o nic starat
Zdroj: TV Nova

Pražští kriminalisté řeší případ napadení policejní hlídky od bezdomovce. Vše se odehrálo o víkendu na Václavském náměstí. Mladý muž zde napadl hlídkující policisty. To by samo o sobě ještě nebylo nic zvláštního.


Kuriózní je ale pachatelovo doznání, že za útokem sledoval jedinou věc. Chtěl se totiž dostat do vězení. V nápravném zařízení nebo ve vazbě totiž bude mít zajištěné teplo, jídlo a základní potřeby. Takovýchto případů s klesající rtutí teploměru přibývá. Pachatelé jsou často bezdomovci. Útočník z Václaváku je ale zatím stíhán na svobodě.
Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz