Zpravodajství

Kráska z Ordinace reprezentovala Česko

Kráska z Ordinace reprezentovala Česko
Zdroj: TV Nova

První vicemiss ČR 2006 Kateřina Pospíšilová, kterou také znáte coby dceru MUDr. Čestmíra Mázla Naďu ze seriálu televize Nova Ordinace v růžové zahradě a která v seriálu už brzy opět zamíchá dějem, se 13. listopadu vrátila z Číny, kde naši republiku reprezentovala na soutěži Miss Intercontinental.

Ve finálové Top 12 se sice neumístila, ale v roce, kdy se naše Taťána Kuchařová stala Miss World a Slovenka Katarína Manová Miss Intercontinental, měla ztížené podmínky. Těsně před tím, než ulehla do postele před finálovým večerem, poslala poslední část svého deníčku:

„Stále nacvičujeme, je to dřina. Dnes jsem vstávala ve 4.50 ráno a až teď, hodně po půlnoci, půjdu spát. Před chvílí totiž skončila poslední zkouška na finálový večer. Trochu mě mrzí, že mi tu v Číně dali šerpu s nápisem Czech, tak jsem se snažila to mnohokrát urgovat, aby to změnili na Czech Republic... Tu šerpu musím nosit, kdykoliv opustím hotelový pokoj... Určitě nejsem v nejlepším postavení tím, že se finále odehrává v Asii, protože podle toho je dán i vkus porotců. Ale pro mě je důležité, abych tu zanechala kladný dojem jako reprezentantka České republiky a aby se v dalších letech nepletli v úplném nazvu naší země. Pro některé dívky jsem první člověk, se kterým se od nás setkaly..."

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz