Zpravodajství

Yoon-jin Kim alias pokorná manželka Sun Kwon

Yoon-jin Kim alias pokorná manželka Sun Kwon
Zdroj: TV Nova

V seriálu Ztraceni působila její postava zpočátku spíš ušlápnutě. Ve skutečnosti je ale její představitelka všestranná a cílevědomá žena. Ovládá tanec, bojová umění a plynně hovoří dvěma jazyky...

Manželé Kwonovi v seriálu nejdříve budili dojem uzavřené dvojice, kterou od ostatních odděluje nejen jazyková bariéra, ale i žárlivost a konfliktní povaha mužské části páru - tedy Jina (Daniel Dae Kim). Sun (Yoon-jin Kim) působí jako poslušná manželka, která se podřizuje manželovým rozmarům a za jeho zády pak žehlí nedorozumění, která mezi ztroskotanými vyvolává. Časem se ale ukáže, že není tak prosta znalosti angličtiny, jak se zpočátku zdálo, a že i ona má své skryté plány a ambice.

Prestižní herecké vzdělání
Yoon-jin Kim se narodila 7. listopadu 1973 v jihokorejském Soulu, ale už v deseti letech se spolu se svou rodinou odstěhovala do Spojených států. Vyrůstala v New Yorku. Na střední škole se přihlásila do dramatického kroužku a zazářila v muzikálu My Fair Lady. Univerzitní vzdělání v oboru herectví si talentovaná herečka odbyla hned na třech různých vysokých školách, mimo jiné i v Londýně. Kromě toho ovládá dva jazyky - jak svoji mateřskou korejštinu, tak angličtinu, a proto byla při natáčení seriálu Ztraceni jazykovou oporou a poradkyní Daniela Dae Kima, který je na tom s korejštinou o poznání hůře.

Asijská hvězda první velikosti
„Hned, jak jsem dostudovala na bostonské univerzitě, obsadili mě do jedné jihokorejské minisérie. Bylo to šílené. Prakticky přes noc jsem se stala slavnou," vzpomíná dnes herečka na své začátky. Jejím debutovým snímkem byl jihokorejský akční film Swiri, který se snažil napodobit hollywoodské trháky. Herečka se stala slavnou nejprve v asijských zemích, v Jižní Koreji a v Japonsku. Dokonce se jí začalo přezdívat „korejská Julia Roberts" anebo „Válečnice". Až později se jí podařilo prosadit se i ve Spojených státech.

Role ve Ztracených ušitá na míru
V roce 2003 podepsala smlouvu s agenturou William Morris, která zastupuje mimo jiné i slavné herečky Halle Berry či Salmu Hayek. Výsledek se dostavil hned rok poté - byla obsazena do seriálu Ztraceni. Původně se ucházela o roli Kate, ale producenti nakonec usoudili, že se na ni nehodí. Přesto se jim zalíbila, a tak speciálně pro ni vytvořili postavu Sun Kwon. Brzy také rozšířila řady svých kolegů, kteří si pořídili dům přímo na Havaji, kde se seriál Ztraceni natáčí...

3 drby o Yoon-jin Kim
1) Kromě herectví má i spoustu dalších aktivit. Vydala například knihu japonských fotografií a je mluvčí jedné japonské kosmetické firmy.
2) Je velmi sportovně nadaná. Zvládá několik náročných tanečních stylů (například pekingskou operu) a ovládá i několik bojových umění (taekwondo, boj s mečem i beze zbraně).
3) Letos ji časopis Maxim umístil na seznam 100 nejpřitažlivějších žen planety.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz