Zpravodajství

6 speciálních tipů na předvánoční úklid

6 speciálních tipů na předvánoční úklid
Zdroj: TV Nova

Začněte letos uklízet s předstihem, ať si můžete těsně před svátky užít pečení cukroví, koledy a vánoční atmosféru namísto toho, abyste na poslední chvíli smýčili všechny kouty! Máme pro vás pár šikovných tipů.

1) Ledničkové pachy - Až budete umývat lednici, přidejte do vody citronovou šťávu. Pak nalijte na bavlněný hadřík trochu vanilkového extraktu a nechejte v ledničce spolu s jídlem, aby jím provoněla.
2) Prach v elektronice - Nemůžete vyčistit malé plošky v telefonech, elektronických nebo jiných přístrojích? Použijte na ně místo prachovky jemný štětec na tempery!
3) Stopy po podpatcích - Pokud vás trápí černé šmouhy, které zanechávají na linoleu podpatky, sáhněte po obyčejné gumě na tužky. Dají se totiž nejen vydrhnout, ale i vygumovat.
4) Zamazané tapety - Tapety vyčistíte nejrychleji prachovkou namotanou na koštěti. Mastné flíčky a šmouhy můžete setřít krajíčkem žitného chleba.
5) Zašlé mosazné a měděné nádobí - Vyrobte si svůj vlastní lešticí prostředek! Stačí jen smíchat půl šálku octa se lžičkou soli.
6) Vosk na koberci - Jak se ho zbavíte? Snadno! Položte na něj papírový pytlík a ten pak několikrát přejeďte horkou žehličkou, dokud se do něj veškerý vosk nevsákne.

Jak uklízejí celebrity?
Pavlína Danková, moderátorka Občanského juda
Já a vánoční úklid: „Jsem pořádkumilovný člověk, takže mám uklizeno po celý rok. O Vánocích mám sice čistá okna, ale jinak to s vánočním úklidem nedramatizuji a nestavím kvůli němu celou rodinu do pozoru."
Můj úklidový trik: „Nezastávám žádné babské rady a nejraději nakupuji co nejagresivnější čisticí prostředky s pumpičkou. Jsem ten typ, co ,vyluxuje drogerii´ a pak těmi koupenými prostředky celý byt postříká."

Jana Adamcová, moderátorka Sportovních novin
Já a vánoční úklid: „Velký úklid, při němž uklidím každou škvíru, podnikám zhruba jednou za půl roku, a před Vánocemi si na něm dávám obzvlášť záležet. Letos to ale asi bude těžší, protože s malým dítětem se uklízí mnohem hůř."
Můj úklidový trik: „Nejlíp se mi uklízí při muzice, a tak si během úklidu pouštím televizi, rádio nebo CD přehrávač. Práce mi jde pak mnohem lépe od ruky."

Alena Procházková, herečka
Já a vánoční úklid: „Byla jsem vychovaná tak, že úklid k Vánocům patří, a tak na mě vždy před svátky padne děsivý pocit, že bych měla z gruntu uklidit, a stíhám to s odřenýma ušima. Důležitější je pro mě ale úklid v duši, a tak poslední víkend před Vánocemi vyrážím tradičně se svými kamarádkami na lyže do italského Passo Tonale, kde se necháváme okouzlovat nádherou okolních vrcholků."
Můj úklidový trik: „Uklízím postupně - vždycky, když mám volnou chvilku. Začínám odspodu. Nejvyšší poličky s babiččiným porcelánem nechávám nakonec, a když je nestihnu, dokončuji úklid až o Velikonocích."

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz