Zpravodajství

6 speciálních tipů na předvánoční úklid

6 speciálních tipů na předvánoční úklid
Zdroj: TV Nova

Začněte letos uklízet s předstihem, ať si můžete těsně před svátky užít pečení cukroví, koledy a vánoční atmosféru namísto toho, abyste na poslední chvíli smýčili všechny kouty! Máme pro vás pár šikovných tipů.

1) Ledničkové pachy - Až budete umývat lednici, přidejte do vody citronovou šťávu. Pak nalijte na bavlněný hadřík trochu vanilkového extraktu a nechejte v ledničce spolu s jídlem, aby jím provoněla.
2) Prach v elektronice - Nemůžete vyčistit malé plošky v telefonech, elektronických nebo jiných přístrojích? Použijte na ně místo prachovky jemný štětec na tempery!
3) Stopy po podpatcích - Pokud vás trápí černé šmouhy, které zanechávají na linoleu podpatky, sáhněte po obyčejné gumě na tužky. Dají se totiž nejen vydrhnout, ale i vygumovat.
4) Zamazané tapety - Tapety vyčistíte nejrychleji prachovkou namotanou na koštěti. Mastné flíčky a šmouhy můžete setřít krajíčkem žitného chleba.
5) Zašlé mosazné a měděné nádobí - Vyrobte si svůj vlastní lešticí prostředek! Stačí jen smíchat půl šálku octa se lžičkou soli.
6) Vosk na koberci - Jak se ho zbavíte? Snadno! Položte na něj papírový pytlík a ten pak několikrát přejeďte horkou žehličkou, dokud se do něj veškerý vosk nevsákne.

Jak uklízejí celebrity?
Pavlína Danková, moderátorka Občanského juda
Já a vánoční úklid: „Jsem pořádkumilovný člověk, takže mám uklizeno po celý rok. O Vánocích mám sice čistá okna, ale jinak to s vánočním úklidem nedramatizuji a nestavím kvůli němu celou rodinu do pozoru."
Můj úklidový trik: „Nezastávám žádné babské rady a nejraději nakupuji co nejagresivnější čisticí prostředky s pumpičkou. Jsem ten typ, co ,vyluxuje drogerii´ a pak těmi koupenými prostředky celý byt postříká."

Jana Adamcová, moderátorka Sportovních novin
Já a vánoční úklid: „Velký úklid, při němž uklidím každou škvíru, podnikám zhruba jednou za půl roku, a před Vánocemi si na něm dávám obzvlášť záležet. Letos to ale asi bude těžší, protože s malým dítětem se uklízí mnohem hůř."
Můj úklidový trik: „Nejlíp se mi uklízí při muzice, a tak si během úklidu pouštím televizi, rádio nebo CD přehrávač. Práce mi jde pak mnohem lépe od ruky."

Alena Procházková, herečka
Já a vánoční úklid: „Byla jsem vychovaná tak, že úklid k Vánocům patří, a tak na mě vždy před svátky padne děsivý pocit, že bych měla z gruntu uklidit, a stíhám to s odřenýma ušima. Důležitější je pro mě ale úklid v duši, a tak poslední víkend před Vánocemi vyrážím tradičně se svými kamarádkami na lyže do italského Passo Tonale, kde se necháváme okouzlovat nádherou okolních vrcholků."
Můj úklidový trik: „Uklízím postupně - vždycky, když mám volnou chvilku. Začínám odspodu. Nejvyšší poličky s babiččiným porcelánem nechávám nakonec, a když je nestihnu, dokončuji úklid až o Velikonocích."

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz