Zpravodajství

Do Států možná nebudeme potřebovat víza

Do Států možná nebudeme potřebovat víza
Zdroj: TV Nova

Tallinn - Americký prezident na dnešní tiskové konferenci v Estonském Tallinu konkrétně uvažoval o zrušení vízové povinnosti pro Estonsku. V návrhu pro Kongres ale mohou figurovat i jiné země.

Změna vízové politiky je možná v případě, že Kongres schválí upravení podmínky, že pro zařazení do bezvízového programu musí být počet zamítnutých žádostí o vízum z daného státu nižší než tři procenta. Zatím tuto podmínku ČR nesplňuje. Ale podle českého ministra zahraničí Alexandra Vondry se Bush nebrání změně vízové politiky vů novým členům Evropské unie.

Nedávno český ministr uvedl, že víza možná budou zrušena už do dvou let. Do té doby je jisté, že zatímco cestující z většiny nových členských zemí Unie (vyjma Slovinců) víza do Států potřebují. Pro úplnost je potřeba dodat, že Američané mohou do Unie bez víz.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz