Zpravodajství

V Potůčkách na Karlovarsku odhalen další nelegální obchod s léky

V Potůčkách na Karlovarsku odhalen další nelegální obchod s léky
Zdroj: TV Nova

Na tržnici v Potůčkách na Karlovarsku volně nabízejí ve velkém léčivé přípravky a léky. Jde o tržnici v Potůčkách na Karlovarsku. Před nákupem léků od trhovců varuje ministr zdravotnictví, ústav pro kontrolu léčiv a také farmaceutické společnosti. Všechny zainteresované úřady teď chtějí, aby se vyšetřilo, odkud se léky na stáních berou.

Oblečení, alkohol a léčivé přípravky s léky. To vše můžete koupit na stáncích tržnice. Předchozí kontrola odhalila stejný případ jako na Karlovarsku také na Hřensku. Celníci s pracovníky ústavu pro kontrolu léčiv objevili v sobotu bezmála 800 balení léčivých přípravků. Prodejci dokonce nabízeli i léky na předpis. Až dosud nikdo neměl jasnou představu o existenci obchodu s léky.

Prodejci nemají žádná povolení pro takový prodej. Nemají ani řádně zajištěné prostory pro skladování léků a nejsou schopni označit původ léků. Podle ústavu pro kontrolu léčiv a lékárnické komory se jedná o vážný případ. A nadšeni nejsou ani výrobci léků, jejichž jméno může být nelegálním prodejem nenávratně poškozeno. Jedná se skutečně o kriminalitu.

Zatím není známo, odkud léky pocházejí. Neví se ani to, jestli nejde o padělky a co léky na stáncích obsahují. Podle farmaceutických firem by se prý dalo snadno vypátrat podle šarže na krabičkách, kterému distributorovi je prodali. V tu chvíli by se do problému mohl dostat i distributor. Boj s trhovci není jednoduchý, a proto je zatím nejúčinnější varování českých, ale i německých občanů, aby léky na tržnicích v žádném případě nekupovali.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz