Zpravodajství

Skanska se na Slovensku nesmí účastnit veřejných zakázek

Skanska se na Slovensku nesmí účastnit veřejných zakázek
Zdroj: TV Nova

Společnost Skanska DS je jednou ze šesti předních stavebních společností, které dostali na Slovensku pět let zákaz účastnit se výběrových řízení státních zakázek a veřejných soutěží.

Oznámil to Úrad pro verejné obstarávanie. Důvodem je údajná existence kartelové dohody, kterou podle antimonopolního úřadu šest společností uzavřelo.

Trest by mohl úřad zrušit jen v případě, že by společnost uspěla u soudu a prokázalo by se, že žádná kartelová dohoda neexistuje. Béla Angyal, předseda Úradu pre verejné obstarávanie říká: „Firmy, které porušili zákon se nemohou účastnit veřejných soutěží."

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz