Zpravodajství

Opilci pozor! Na záchytkách se krade

Opilci pozor! Na záchytkách se krade

"Kdo jednou neskončil na záchytce, není chlap," je často slyšet v českých hospodách. Nepříjemný pobyt na záchytce navíc zhýralcům ztěžují i ziskuchtiví zaměstnanci. Stává se, že opilcům se po noci na záchytce ztrácejí jejich peníze. (Prohlédněte si exkluzivní záběry TV Nova. Více uvidíte v pořadu Na vlastní oči.)


Finta sestřiček je prostá. Stačí při přijetí "zákazníka" na záchytku nezapsat množství peněz, které má v kapsách. V noci, kdy už opilec spí těžkým spánkem, je dosti času na krádež hotovosti. Opilec si ráno ani nevzpomene, že měl u sebe nějaké peníze. Protokol mu řekne, že vše je v nejlepším pořádku.

Takto to funguje na pražské záchytce. Některým zdravotním sestrám se to nelíbilo. Raději tak daly výpověď, než aby se podílely na okrádání těch, kteří se napili nejenom zlatavého moku.

TV Nova využila pro svou reportáž tří figurantů, kteří se nezdráhali opít. Měli po kapsách větší množství peněz. Třetí z dobrovolníků se ráno probudil bez peněz. Primář záchytky mu místo omluvy hrozil trestním oznámením. Podle lékaře prý zneužil záchytku.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz