Zpravodajství

Severozápad Spojených států ochromen sněhem

V Evropě, ale i v Česku kvetou stromy a rostou houby, lidé chodí v lehkém oblečení a už skoro zapomněli, co je zima. V USA však zima dala o sobě pořádně znát.

Severozápad Spojených států zaskočily husté sněhové bouře. Sníh a silné náledí způsobily tak vážné dopravní problémy, že musely být uzavřeny stovky škol, protože se do nich děti nedostanou. Místní obyvatelé se přitom s nepříznivým počasím potýkají skoro už měsíc.
Ještě předevčírem řádila v okolí amerického Seattlu povodeň. Když začaly ničivé záplavy opadávat, řada lidí si oddychla. Jenže ne nadlouho. Počasí připravilo místním obyvatelům další ránu - sníh a mráz. Vodou nasáklá zem se okamžitě změnila v jednu velkou skluzavku.
Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz