Zpravodajství

Cukr nebo antrax? Pozvánka na závody!

Cukr nebo antrax? Pozvánka na závody!
Zdroj: TV Nova

Neznámý bílý prášek v obálkách - přesně to zaměstnává v posledních dnech hasiče po celé republice. Vyjíždějí k adresátům, kteří mají strach, že jde o smrtelně jedovatý antrax. Ve skutečnosti jde o pozvánku na jizerskou padesátku a podivný bílý prášek je prý umělý sníh.

Hasiči už od včerejška neřeší skoro nic jiného. Jenom v Praze už byli u dvou případů. A není se čemu divit. Bílý sypký prášek může opravdu někomu připomínat smrtelně jedovatý antrax.

Ve skutečnosti jde ale o vtipný žert reklamní agentury. Ta kromě pozvánek na Jizerskou padesátku dává do obálek i umělý sníh.
Desítky telefonátů už prý přijali nejen organizátoři Jizerské padesátky, ale i samotná reklamní agentura. Lidé se ptají, co je to za látku a zda na ní mohou sahat. My jsme se v ulicích ptali kolemjdoucích, zda poznají, co je v obálce. A pravda je, že reakce byla někdy přinejmenším zarážející.

Jizerská padesátka tak dostává novou dimenzi. Tradiční lyžaři však nemusejí mít strach, že by se stali terčem teroristického útoku. 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz