Zpravodajství

Ignorujte konfekci!

Tak zní motto projektu Prague Free Fashion Weekend. A že je safra výstižné! Chcete-li se nechat odít do té nejryzejší alternativy, vyrazte o tomto víkendu do experimentálního prostoru NoD.Roxy. Bude se vám tam vážně líbit!!

Již tento víkend (2. - 3. prosince) se prostor NoD.Roxy v Dlouhé 33, Praha 1, promění v netradiční tržiště, na kterém svou práci představí přes třicet módních designérů, šperkařů a alternativních obchodů s módou. Vy, jako návštěvníci, budete mít jedinečnou možnost vyzkoušet si a koupit modely, které jsou jindy jen těžko k sehnání.

Prague Free Fashion Weekend je progresivní projekt s ambicemi stát se centrem současné originální módy, zaměřen zejména na mladou generaci. Snaží se zviditelnit práci mladých českých návrhářů a originální vintage modely.

Dalším přínosem celého projektu by mělo být zesílení komunikace a spolupráce mezi jednotlivými tvůrci na úroveň jiných evropských metropolí. První Prague Free Fashion Weekend proběhl již v dubnu tohoto roku a obrovský zájem návštěvníků přiměl jeho organizátory opakovat akci vícekrát do roka.

Krom prezentace tvorby jednotlivých tvůrců je připraven také doprovodný kulturní program. Například v sobotu v 18:00 hodin se bude konat divadelní vystoupení Rozkoše bez rizika, organizace zabývající se prevencí a léčbou AIDS a jiných sexuálně přenosných chorob. Ve 20 hodin je na programu módní přehlídka těch nejlepších modelů.

Po celou dobu se prostorem bude linout hudební produkce, o kterou se postarají Dj Ghonzáles, nababu, Wojtusaak, Cocojammin sound systém a Dj Yukimura.

Začátek sobotního mumraje je v jednu odpoledne. Vstup je volný. Tak vzhůru!

INVERZE
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz