Zpravodajství

Ukradli rodičům auto, africká anabáze skončila v Řecku

Ukradli rodičům auto, africká anabáze skončila v Řecku
Zdroj: TV Nova

Případu dvou chlapců, kteří v úterý rodičům jednoho z nich sebrali auto a peníze a vyrazili do severní Afriky, měl zajímavý, ale rychlý vývoj. Do cíle totiž čtrnáctiletý Vojtěch Kořalka a osmnáctiletý Tomáš Vejnar nedorazili - zajímal se o ně totiž interpol a chytila je řecká policie.

Staršího z mladíků dokonce odsoudila za držení střelné zbraně. Oba kamarádi bydlí téměř vedle sebe. Starší Tomáš prý mladšího Vojtěcha k cestě přemluvil. Vzali auto Tomášových rodičů a vyrazili. Ještě než se rozjelo policejní pátrání, přejeli hranice. Na problém narazili až v Makedonii, kde se jim rozbilo auto. Neobvyklý nález - střelnou zbraň, se chlapcům podařilo objevit pravděpodobně tehdy, když se vůz snažili opravit.
Otec Tomáše Vejnara si zbraň ráže 45 schoval ve svém autě údajně proto, aby ji jeho syn nenašel.
"Sousedé Tomáše Vejnara o této jeho zálibě ví už dávno.
Hrál si tady s klukama se zbraněmi pořád," říkají sousedé.

 

 

 

Taxíkem z Makedonie až do Řecka

Z Makedonie mladíci dojeli taxíkem až do Řecka. Tam jejich cesta skončila, zatkla je totiž místní policie.
Rodiče Tomáše Vejnara opět odmítli celou záležitost komentovat, manželé Kořalkovi podle našich informací už vyrazili do Řecka za svým synem. Pokud se policie rozhodne 18letého Tomáše Vejnara stíhat za nedovolené ozbrojování, v krajním případě mu bude hrozit až 1 rok vězení.

 

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz