Zpravodajství

Pozor na falešné platební karty!

Pozor na falešné platební karty!
Zdroj: TV Nova

Teď by měli zpozornět všichni majitelé platebních karet. Policie na jižní Moravě zachytila čtyři falešné ale fungující karty. Počty zneužití nejrůznějších platebních karet stále rostou - a není divu: naše banky už jich vydaly přes sedm a tři čtvrtě milionu kusů.

S kreditními kartami se roztrhl pytel na začátku 90. let. Dnes je již kreditní karta nezbytným doplňkem většiny Čechů, Moravanů a Slezanů. Vynalézaví zlodějíčkové přišli na způsob, jak karty zfalšovat. Lidé by si tak zejména v čase předvánočním měli pečlivě střežit své peněženky. Nebezpečí totiž číhá na každém rohu.
Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Píše se na Deník.cz