Zpravodajství

Reklamní tah: Obálka s antraxem

Reklamní tah: Obálka s antraxem
Zdroj: TV Nova

Generální ředitelství hasičů se ostře ohradilo proti firmě, která rozesílá v pozvánkách na Jizerskou padesátku bílý prášek. Jak jsme již dříve napsali, někteří adresáti se polekali, že jde o antrax. Hasiči vyzývají, aby se podobné vtipy už neopakovaly.

Reklamní agentura rozeslala celkem šest tisíc obálek, ve kterých byl kromě pozvánky na Jizerskou padesátku i tento bílý sypký prášek. Měl připomínat sníh. Jenomže několik lidí už třetí den volá hasiče. Mají strach, že v obálce je smrtelně jedovatý antrax.

 

Co tě nezabije, to tě posílí

Obyčejný člověk jen stěží pozná, jak vypadá antrax a jak umělý sníh. Navíc velký nápis na pozvánce - co tě nezabije, to tě posílí - obavy jen umocňuje. A právě v době, kdy se v celém světě bojuje s terorismem, podobný vtip hasiči důrazně odsuzují.

 Reklamní agentura se žádného přestupku nedopustila. Nehrozí jí tedy ani žádný postih. Hasiči teď vyzývají další firmy, aby podobné nedomyšlené žerty nedělaly. Podle nich totiž může dojít k otupení pozornosti občanů vůči těmto nálezům. Jednoho dne se však může stát, že přijde v dopise skutečně chemický prášek. To už ale bude pozdě.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz