Zpravodajství

Reklamní tah: Obálka s antraxem

Reklamní tah: Obálka s antraxem
Zdroj: TV Nova

Generální ředitelství hasičů se ostře ohradilo proti firmě, která rozesílá v pozvánkách na Jizerskou padesátku bílý prášek. Jak jsme již dříve napsali, někteří adresáti se polekali, že jde o antrax. Hasiči vyzývají, aby se podobné vtipy už neopakovaly.

Reklamní agentura rozeslala celkem šest tisíc obálek, ve kterých byl kromě pozvánky na Jizerskou padesátku i tento bílý sypký prášek. Měl připomínat sníh. Jenomže několik lidí už třetí den volá hasiče. Mají strach, že v obálce je smrtelně jedovatý antrax.

 

Co tě nezabije, to tě posílí

Obyčejný člověk jen stěží pozná, jak vypadá antrax a jak umělý sníh. Navíc velký nápis na pozvánce - co tě nezabije, to tě posílí - obavy jen umocňuje. A právě v době, kdy se v celém světě bojuje s terorismem, podobný vtip hasiči důrazně odsuzují.

 Reklamní agentura se žádného přestupku nedopustila. Nehrozí jí tedy ani žádný postih. Hasiči teď vyzývají další firmy, aby podobné nedomyšlené žerty nedělaly. Podle nich totiž může dojít k otupení pozornosti občanů vůči těmto nálezům. Jednoho dne se však může stát, že přijde v dopise skutečně chemický prášek. To už ale bude pozdě.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz