Zpravodajství

Pojišťovny odmítly pojistit Margitovy hlasivky

Hlasivky jsou pro zpěváka životně důležité, když selžou, je po kariéře. Operní zpěvák Štefan Margita (50) má svůj pěvecký program naplánovaný daleko dopředu. Například už dnes ví, že v létě roku 2010 bude vystupovat v milánské La Scale. Musí proto o svůj výrobní nástroj náležitě pečovat. Není divu, že si jej chtěl také nechat pojistit, ale nevyšlo mu to. Zatímco houslisté mají své prsty pojištěny, zpěváci zkrátka mají smůlu


''Hlasivky jsou jedna z mála věcí, kterou nepojistí žádná pojišťovna na světě," vysvětluje Štefan Margita. "Taková možnost opravdu neexistuje, pojišťovny se zřejmě obávají, že zpěvák by jim třeba po čtrnácti dnech oznámil, že ztratil hlas, a ony by se nedoplatily."

Podle Štefana Margity je nejlepší způsob, jak si udržet hlasivky v pořádku, dodržovat správnou techniku zpívání.

"Jinak žádný speciální recept neznám, syrová vejce rozhodně nepiju, ale pochopitelně se vyhýbám klimatizaci a před premiérou nejím a nepiju nic studeného, abych se nenachladl nebo neochraptěl. Existuje totiž takový zákon schválnosti, který většinou skvěle funguje právě v případě, kdy jde o hodně důležité vystoupení," vysvětluje Margita.

Také přiznal, že v den premiéry, kdy mu vždy drží palce i jeho manželka Hana Zagorová, dodržuje i určitý rituál: "Bývám celý den doma, abych se odreagoval, tak zastoupím svoji ženu a třeba peru v pračce. Jíme s Hankou většinou společně doma lehký oběd a když je pěkné počasí, tak se jdeme projít,'' prozradil.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz