Zpravodajství

Peklo na východě Čech: Oheň usmrtil matku a tři děti

Peklo na východě Čech: Oheň usmrtil matku a tři děti

Nad hrůzou, která se odehrála ve čtvrtek večer ve východních Čechách, zůstává rozum stát. Na statku v Jakubovicích na Orlickoústecku zemřela kvůli požáru matka se svými třemi malými ratolestmi.

Zdroj: TV Nova

"Hasiči našli v místnosti čtyři osoby - ženu a tři děti. Vynesli je ven a okamžitě začali s jejich oživováním. V něm pokračovali i přivolaní zdravotníci, ale přivést je k životu se již nepodařilo," řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

"Děti, které zahynuly, byly narozené v letech 2002, 2003 a 2006. Dalších sedm dětí se zatím uchýlilo na noc k příbuzným a známým ve vsi. Rodina měla celkem deset dětí, otec nebyl v době požáru přítomen," řekla mluvčí orlickoústecké policie Eva Sichrová.

Živel řádil od šesti

Požár vypukl kolem šesté hodiny večer v obývacím pokoji v přízemí statku. Oheň podle Horákové nebyl příliš velký, k jeho uhašení stačil jediný proud vody a zásah trval jen asi půl hodiny. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Lanškrouna a čtyři sbory dobrovolných hasičů z okolí.

Příčinu neštěstí nyní vyšetřují policie i hasiči, škody se odhadují zhruba na 200 tisíc korun.

Požár se řadí k nejtragičtějším neštěstím v dějinách samostatného Česka. Více obětí způsobil pouze požár v pražském hotelu Olympic, kde v roce 1995 zemřelo osm lidí.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz