Zpravodajství

Chrudim má unikát, trojrozměrný internet

Chrudim má unikát, trojrozměrný internet

Chrudim - Chrudimští mají internetovou raritu. Na webu vystavují svoje město pomocí trojrozměrných fotografií městských památek. Nemusíte tak do Chrudimi vůbec jet a přesto se můžete doslova procházet okolo známých památek. Jak to? Podívejte se na reportáž.


K virtuální procházce Chrudimí stačí, pokud si pořídí speciální modro-červené 3D brýle. Památky jsou rázem jako reálný plastický model. "Bez brýlí to nic není, ale s brýlemi je to vynikající", hodnotí projekt zúčastněná divačka. A mladík dodává: "Vypadá to hrozně opravdově."

Fotografie totiž může dokonce působit opticky tak, že máte chuť sáhnout si na některý z prohlížených objektů. Jakýkoliv uživatel internetu se teď může z pohodlí svého domova podívat na chrudimské unikáty. "Jsem z Náchoda a když to vidím takto třírozměrné, tak alespoň ušetřím za jízdenku do Chrudimi," pochvaluje si námi oslovený mladý muž. To, že je mezi lidmi o trojrozměrné fotografie na internetu zájem potvrzuje i prodavačka speciálních brýlí.  

Město Chrudim je v Česku v oblasti 3D fotografií průkopníkem. Technologie výroby fotografií ale není složitá. Stačí vyfotit zamýšlenou věc z úhlu pohledu obou lidských očí a pomocí speciální počítačové technologie vytvořit finální podobu fotografie. Pak už zbývá jen nasadit si brýle a procházka Chrudimí začíná.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz