Zpravodajství

O Kajínkově stížnosti rozhodne Vlasta Formánková

Procesní řízení v případu snad nejznámějšího českého vězně Jiřího Kajínka dostává další rozměr. Jeho obhájkyně totiž protestuje proti tomu, aby v jeho případě rozhodovala ústavní soudkyně Vlasta Formánková. Soudkyně sama sebe v minulosti označila za podjatou. Senát Ústavního soudu ale řekl, že soudkyně podjatá není.

Jiří Kajínek byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu, ale stále tvrdí, že je nevinný. Proto podal stížnost na postup Krajského soudu v Plzni. Tou se má zabývat soudkyně Formánková. Jenže se domnívá, že je podjatá a to z toho důvodu, protože u Krajského soudu v Plzni kdysi působila a zná se se soudcem Boučkem.

Právě on před zamítnutím obnovy Kajínkova procesu mimo jiné řekl: „Je to přeci všechno jedna verbež. Hegeďus, Kajínek, Ďurči - to je všechno jedna verbež." Soudkyně Formánková teď svoji předchozí podjatost popírá s tím, že bude ctít rozhodnutí ústavního soudu. Pokud v případu Kajínka rozhodne soudkyně v jeho neprospěch, hodlá se obhájkyně obrátit na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz