Zpravodajství

V Praze má být konference o Iráku

V Praze má být konference o Iráku
Zdroj: TV Nova

Zatím nikdo přesně neví, kdo se plánované konference o Iráku zúčastní. Mezi poslanci se proto dnes rozhořel nezvyklý spor. Zejména členy ODS pobouřil fakt, že se místopředseda Sněmovny Lubomír Zaorálek snaží prosadit, aby na půdě parlamentu za týden proběhla zvláštní konference o Iráku.

Předmětem sporu je totiž skutečnost, že se akce mají zúčastnit také odpůrci stávající irácké vlády. Podle ODS právě tato skutečnost může představovat riziko, a proto chtějí, aby byla akce ze Sněmovny vykázána. Nikdo z politiků nemá nic proti samotné konferenci na téma Irák. Co ale většině vadí je to, že nikdo včetně Zaorálka neví, kdo všechno se akce bude účastnit. Zaorálek přitom tvrdí, že má slíbený seznam hostů. Dosud mu však nebyl doručen.

Zatím je jisté, že mezi diskutujícími může být hodně Iráčanů, kterým se nelíbí stávající irácká vláda i to, že v zemi pobývají cizí vojáci - zejména Američané. A právě kvůli tomu chce ODS akci bojkovat. Obává se totiž, aby nepoškodila českou zahraniční politiku. Organizátoři akce odmítají obavy některých poslanců, že by se na konferenci mohl objevit někdo z kruhů osob okolo bývalého diktátora Sadáma Hussajna.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz