Zpravodajství

Rodinná tragédie: požár zabil matku a tři děti

Rodinná tragédie: požár zabil matku a tři děti
Zdroj: TV Nova

K obrovské tragédii došlo včera večer v Jakubovicích na Orlickoústeku. Při požáru rodinného domu zemřela šestatřicetiletá matka a její tři děti. I když oheň hasiči uhasili během půl hodiny, obyvatelům domu už nemohli pomoci. Zemřeli totiž na otravu kouřem. Pro celou vesnici to je otřesná událost.

 

V šest hodin večer upozornili na požár bývalého statku, ve kterém žije dvanáctičlenná rodina, místní lidé. Hasiči okamžitě přijíždějí na místo a rozbíjejí okna v přízemí. Behěm okamžiku likvidují oheň, ale ženě a jejím třem dcerám už nedokázali pomoci. Z obývacího pokoje je postupně vynášejí: matku a tři holčičky - čtyřletou, tříletou a čtyřměsíční. Nadýchaly se jedovatého kouře a i přes oživovací pokusy lékařů nezbylo než konstatovat smrt.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz