Zpravodajství

Na východě Čech řádí gang zlodějů

Na východě Čech řádí gang zlodějů
Zdroj: TV Nova

Prodavači na východě Čech se bojí o život. Během dvou dnů tu byla přepadena hned dvě zlatnictví, jedno v Přelouči a druhé v Hradci Králové. V obou případech pracovali zloději skoro stejně, nemluvili česky a nebylo jim více než 30 let. Policie proto prověřuje, zda spolu oba případy nějak souvisí.

Policie v Přelouči má záznamy dvou pachatelů, kteří se chystají nastoupit do vozidla. To řídí další ze spolupachatelů. Oba muži, které zachytil kamerový systém, nejsou zřejmě starší než 30 let. Podle prodavačky, kterou přepadli, mluví jeden z nich polsky a druhý možná rusky. Krádež v Přelouči měli dokonale promyšlenou.

Zloději byli v obchodě dokonce dvakrát. Nejprve obhlédli situaci a poté šli pro zlato takzvaně najisto. Muži si nechali předvést několik plat se šperky. Když prodavačka otevřela vitrínu, zaútočili. Ilona Kratochvílová, mluvčí Okresní policie Pardubice dodává: "V nestřeženém okamžiku jí vytrhli plato s řetízky a utekli neznámo kam." V kapsách si odnesli zboží za 160 tisíc korun. Vínovým fordem scorpio pak odjeli směrem na Pardubice.

A hned následující den přepadli velmi podobným způsobem pachatelé také toto zlatnictví, přímo v centru Hradce Králové. Tentokrát prý byli tři a byli ozbrojeni. Ze zlatnicví si odnesli šperky za 300 tisíc korun. Podle královéhradecké policejní mluvčí Anny Pešavové zloděj nejprve vytáhl nůž, pak přitlačil prodavačku ke zdi a následně odcizil tři plata se zlatem. A rovněž nevylučuje souvislost obou případů.

Prodavačky z okolí obou vykradených obchodů se teď bojí chodit do práce. Pepřový sprej na svoji obranu mají některé z nich hned pod pultem. Jedno je už teď jisté: pachatelům obou krádeží teď hrozí shodně až deset let vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz