Zpravodajství

Na Jihlavsku dnes vypukla rozsáhlá pátrací akce

Na Jihlavsku dnes vypukla rozsáhlá pátrací akce
Zdroj: TV Nova

Stovka policistů a hasičů a vrtulník s termovizí dnes podnikli rozsáhlou záchrannou pátrací akci na Jihlavsku. V okolí Hodic se hledal 35 letý muž, který je po operaci hlavy, mívá výpadky paměti a těžko se orientuje. Poté, co odešel z domu se pohřešuje.

Akce začala v 8 hodin ráno. Na seznamu hledaných osob je uvedeno jméno Pavel Gutwald. Naposledy ho ostatní viděli ve čtvrtek večer. Celý případ je o to komplikovanější, že pohřešovaný má zdravotní problémy jako následek těžkého úrazu pádu z mostu. Trvalé následky zranění se v současné době projevují tak, že Gutwald mívá výpadky paměti a dostává epileptické záchvaty. Navíc v neznámém prostředí snadno ztrácí orientaci.

Pátrací akce probíhá na zemi, ve vzduchu za pomocí vrtulníku a ve vodě, kde hasiči na člunu prohledávají rybník. Pana Gutwalda se nakonec podařilo najít a odpoledne se konečně dostal do rukou lékařů. Sám hledaný potvrzuje, že je relativně v pořádku. Lékaři konstatují, že není v bezprostředním ohrožení života. Přesto zůstane ještě několik dní v jihlavské nemocnici na pozorování.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz