Zpravodajství

Počet obětí tajfunu na Filipínách vzrostl na 469

Včera území Filipín postihlo řádění tajfunu zvaného Durian. Silný déšť a vítr následně způsobily sesuvy půdy. Bahno pak zavalilo několik vesnic. Filipínská civilní obrana v Manile dnes vydala novou bilanci mrtvých. Podle jejích údajů se počet obětí vyšplhal na 469.

 

Všechny oběti jsou z regionu Bicol. Ten zasáhl tajfun nejsilněji. Ani nová bilance ale podle všeho ještě není konečná. Včerejší údaje tvrdily, že mrtvých a pohřešovaných je 388. Oproti tomu čerstvé údaje Červeného kříže vypovídají o 134 mrtvých a 159 pohřešovaných osob. Červený kříž naopak svou bilanci obětí snížil.

30 000 lidí se na Filipínách ocitlo bez střechy nad hlavou. Přerušena je tu elektřina, telefonické spojení. Celé vesnice jsou odříznuty od světa. Rozbouřené hladiny řek strhly i několik mostů. Silnice jsou stále zaneseny mohutnými přívaly bahna. Rovněž přes ně stále leží popadané stromy.

Rychlost větru podle měření dosahovala až 225 kilometrů v hodině. Tajfun se nyní z Filipín odvrací. Míří směrem k Číně.

 

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz