Zpravodajství

Vnitro vyměnilo barokní palác za panelák

Vnitro vyměnilo barokní palác za panelák
Zdroj: TV Nova

Praha - Ministr vnitra žádá prošetření směny nemovitostí, ke které došlo před pěti lety. Celá akce proběhla následovně. Podle znaleckých posudků byl panelový dům v pražských Řepích ohodnocen na 150 milionů korun. Vlastníkem domu byla společnost Bayton. A právě s touto společností uskutečnilo ministerstvo vnitra pod vedením Stanislava Grosse výměnu.

Ministerstvo firmě nabídlo kulturní malostranskou památku v blízkosti Pražského hradu, jejíž odhadní cena byla pouhých 73 milionů korun. Obě strany se shodly na jednotné ceně 78 milionů a nemovitosti změnily vlastníka. Odborníci se ale shodují, že cena nemovitosti u Pražského hradu by se měla pohybovat okolo půl miliardy korun.

Směnu bez povšimnutí médií odsouhlasila ještě v roce 2000 vláda Miloše Zemana

Stát se tak zbavil kulturním památky na lukrativním místě. Společnost Bayton hned druhý den nemovitost prodala za jiné firmě TH Real. Tato společnost nejprve chtěla palác přestavět na hotel a později na obytný dům se sedmi luxusními apartmány.

Skutečnost je ale podstatně jiná. Nemovitost, která byla před pěti lety ohodnocena na 73 milionů se dnes prodává za 450 milionů. Ministr vnitra Ivan Langer žádal prošetření směny v pátek odpoledne a první výsledky by měl mít v ruce od svých podřízených během pár dní.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz