Zpravodajství

Zátah celníků na asijském tržišti

Zátah celníků na asijském tržišti
Zdroj: TV Nova

Cheb - Jednu z nejrozsáhlejších razií asijských tržišť za poslední měsíce zahájili celníci dnes na západě Čech. Hned po ránu obsadily tržiště na Svatém Kříži blízko Chebu ozbrojené zásahové jednotky. Celkem 250 celníků se pak pustilo do zabavování nelegálního zboží ze 130 stánků.

Celníci, včetně maskovaných ozbrojenců, páskou ohradili hlavní část areálu, řada prodejců mimo vyhrazenou část raději své stánky uzavřela. A pak začala samotná akce, při které objevili nelegální zboží prakticky v každém stánku. Nechyběly padělky značkového textilu, pirátská cédéčka a nosiče DVD nebo nekolkované cigarety. Jak velké množství zboží a v jaké hodnotě celníci zabavili, se dá zatím jen stěží odhadnout, protože celníci otevřeli celkem asi 130 stánků.

Vynalézavost prokázali trhovci v budování úkrytů svého zboží

Zpravidla se zjistí, že prodejní plocha je podstatně menší než půdorys stánku a snadno se tak dostanou ke skrytým prostorům. Vedle zboží maskovaného textilem dnes muži zákona objevili dokonale maskované dveře jako vchod do místnosti plné padělků. Do jedné ze skrýší se celníci museli dokonce probourat. Jednalo se o dvacet metrů dlouhou chodbu za stánky. I tady pak našli tisíce kusů padělků textilu a dalšího zboží.

Po dnešní kontrole přijde na řadu pečlivé a zdlouhavé zjišťování, kdo je za padělky na stáncích zodpovědný. Konečné výsledky kontroly budou známy teprve v pondělí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz