Zpravodajství

Slovensko čeká na výsledky komunálních voleb

Slovensko čeká na výsledky komunálních voleb
Zdroj: TV Nova

Bratislava - Zatím nízkou účast vykazují letošní komunální volby na Slovensku, ve kterých se rozhoduje o budoucím obsazení tamních radnic na příští čtyři roky. Předběžné výsledky voleb by měly být známy dnes po 20. hodině po uzavření volebních místností. Šanci na to, že budou zvoleni má 8355 kandidátů.

Volby doprovázejí kuriozity

Do předvolební agitace se zapojil například také farář z obce Žakovcie. Údajně si nepřeje, aby dosavadní starostka byla ve své funkci i nadále, a proto už doporučil v rámci svých bohoslužeb a kázání věřícím, koho mají volit. Farář pro jistotu přihlásil k trvalému pobytu 105 bezdomovců, kteří tak mohou volit. V devíti slovenských obcích naproti tomu nechce post starosty zastávat nikdo ani za peníze. V jedné obci například kandiduje jen dosavadní jeden starosta.

Rozhodně nejmasivnější předvolební kampaň byla v Bratislave

Jeden z kandidátů dokonce slíbil obyvatelům hlavního města městskou dopravu zdarma. A večer plánuje vylosovat tři své voliče, kterým odevzdá cenu půl milionu korun.

V Bratislavě a Košicích svede hlavní souboj vládní Směr-sociální demokracie a v těchto městech se kandidáti ucházejí hned o čtyři posty: primátora, radní, starosta a místní poslanec. Jednoduché počty mají v pěti slovenských obcích, protože zde kandiduje pouze jeden uchazeč. V jedné obci ale naproti tomu nefiguruje na seznamu kandidát žádný.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz