Zpravodajství

Vraždil v nemocnici, chtěl 17 obětí

Jihlava/Havlíčkův Brod - Jeden ze zaměstnanců havlíčkobrodské nemocnice údajně úmyslně zabíjel pacienty. Případem se začala zabývat policie. Muž jen od května do září zavraždil podle vyšetřovatelů 7 lidí. Chystal se zavraždit ještě dalších deset. Kriminalisté zadrželi muže už v sobotu. K činu se údajně sám přiznal. Případ nemá v dějinách české kriminalistiky obdoby.

"Policie muže obvinila z trestného činu vraždy v sedmnácti případech, z toho část dokonaných a část ve stádiu pokusu. Trestní zákon stanoví v tomto případě trestní sazbu až 15 let odnětí svobody nebo trest výjimečný, neboť činy byly spáchány zvlášť zavrženíhodným způsobem na bezmocných lidech. Dnešního dne bude soud rozhodovat o uvalení vyšetřovací vazby," řekla východočeská policejní mluvčí Iva Marková.

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ INFORMACE V DNEŠNÍCH TELEVIZNÍCH NOVINÁCH

Na podivná úmrtí upozornil poprvé primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Bylo mu totiž divné, že zemřeli pacienti, kteří nebyli v bezprostředním ohrožení života. Při kontrolách pak zjistil, že pacientům zřejmě byla podána látka zvaná heparin. Ta se používá při léčbě akutního koronárního syndromu.

Pachatel je údajně velmi inteligentní a svým obětem podával jen takové množství heparinu, které se následně těžko prokazuje. S policií teď sice spolupracuje, ale vyšetřovatelé se domnívají, že stále ještě neřekl všechno.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz