Zpravodajství

Medvědy letos postihla nespavost

Nervózní medvědi terorizují lesy, protože počasí je příliš teplé, než aby se mohli uložit k zimnímu spánku. Pokud se však nechystáte do Ruska, srážka s medvědem vám nehrozí.


Nebezpeční chlupáči se potulují především po lesích Kemerovského okresu na Sibiři a místo, aby si hledali, kam se uložit k zimnímu spánku, hledají, kde co sníst. 

Ačkoli tradice vidí medvědy jako krvežíznivce, ve skutečnosti jsou z více jak 60% vegetariány. Složení potravy se ale v průběhu roku mění. Proto se z roztomilého tvora, který si většinou pochutnává na larvách brouků, pupenech rostlin, malinách, šípcích, bukvicích nebo medu, na podzim stává lovec menších zvířat. Huňáč tak sbírá potřebné tuky, díky nimž by přežil dlouhý zimní spánek. Ten ale letos na ruské medvědy ne a ne přijít.

 

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz