Zpravodajství

Na trhu je životu nebezpečný výrobek

Praha - Elektrickou rozdvojku čínské výroby distribuční společnosti Noell raději nekupujte. Česká obchodní inspekce totiž varuje, že je tento výrobek životu nebezpečný. Je vyroben z hořlavého materiálu a vnitřní konstrukce je tak nekvalitní, že při se při delším provozu může vznítit a také hrozí úraz elektrickým proudem.


Při zkouškách se vše ukázalo

Umělá hmota, která nesmí hořet, hoří. Upadávají kolíky včetně ochranného a při zastrčení do zásuvky začne jiskření. V případě poruchy spotřebiče tak hrozí zásah elektřinou. Vidlice, která by měla vždy skončit v dutinkách rozdvojky, se totiž velmi často díky nekvalitní konstrukci dostane mimo a dutinek se dotýká. Následkem toho uvnitř vzniká teplota vyšší než 500 st. C.

Teď se už výrobek stahuje z trhu 

Varována před rozdvojkami byla prostřednictvím systému celá Evropa. Distribuční společnost Noell neposkytla žádné adekvátní vyjádření. V minulosti ji Česká obchodní inspekce pokutovala za nebezpečný multimetr, minibike, brikety s vysokým obsahem síry a další výrobky. Za tento výrobek hrozí firmě pokuta v řádu statisíců korun.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz