Zpravodajství

Na trhu je životu nebezpečný výrobek

Praha - Elektrickou rozdvojku čínské výroby distribuční společnosti Noell raději nekupujte. Česká obchodní inspekce totiž varuje, že je tento výrobek životu nebezpečný. Je vyroben z hořlavého materiálu a vnitřní konstrukce je tak nekvalitní, že při se při delším provozu může vznítit a také hrozí úraz elektrickým proudem.


Při zkouškách se vše ukázalo

Umělá hmota, která nesmí hořet, hoří. Upadávají kolíky včetně ochranného a při zastrčení do zásuvky začne jiskření. V případě poruchy spotřebiče tak hrozí zásah elektřinou. Vidlice, která by měla vždy skončit v dutinkách rozdvojky, se totiž velmi často díky nekvalitní konstrukci dostane mimo a dutinek se dotýká. Následkem toho uvnitř vzniká teplota vyšší než 500 st. C.

Teď se už výrobek stahuje z trhu 

Varována před rozdvojkami byla prostřednictvím systému celá Evropa. Distribuční společnost Noell neposkytla žádné adekvátní vyjádření. V minulosti ji Česká obchodní inspekce pokutovala za nebezpečný multimetr, minibike, brikety s vysokým obsahem síry a další výrobky. Za tento výrobek hrozí firmě pokuta v řádu statisíců korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz