Zpravodajství

Před Vánoci udělají kapsáři škodu za miliony

Před Vánoci udělají kapsáři škodu za miliony
Zdroj: TV Nova

Praha/ČR - Podle policistů se do Prahy a dalších větších měst sjíždějí v těchto dnech kapsáři z celé republiky. Lidé by si proto měli dávat na své nadité peněženky velmi dobrý pozor.

Jenže při výběru zboží, oděvů a doplňků nebo elektroniky lidé mnohdy ztrácejí pozornost. Pak stačí chvíle. A jak uvidíte v naší reportáži, peněženka s několika tisícovkami je ve chvíli pryč. V období vánočních svátků kapesních krádeží bohužel přibývá, lidé by s sebou raději neměli brát vyšší obnosy.

Kapsáři pracují buď samostatně, nebo ve skupinách

Každý větší obchod či supermarket sice má svoji ochranku v civilu, ale dopadnout kapsáře při činu je mnohdy nad lidské síly. Lidé jsou i toho názoru, že v tomto období by měla více zasahovat policie. Jenže ta se podle veřejného mínění spíše stará o různé pokuty.

Kapsáře najdeme nejen v obchodech, ale i na různých tržištích. Podle policistů jsou mnohdy na první pohled k nerozeznání od slušných lidí. Jsou dobře oblečeni, v některých případech předstírají turisty ze zahraničí. Jedno je jisté. Každoročně způsobí okradeným lidem škody ve výši několika milionů korun. Letošní statistiku budou znát policisté až po svátcích.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz