Zpravodajství

Skončil meteorologický podzim

I přesto, že astronomický podzim trvá až do 21. prosince, 1. prosince definitivně skončil meteorologický podzim 2006. Byl tím nejteplejším od roku 1961. Průměrná teplota za měsíce září, říjen a listopad byla 10,8 °C, což je 2,6 °C nad dlouhodobým průměrem.

Teplotní průměr zvedalo září, které například do Prahy přineslo celkem 26 dnů, kdy byly odpolední teploty vyšší jak 20 °C, z toho 10krát se vyšplhaly až k letní hodnotě 25 °C. A podle statistiky bylo letošní září také nejteplejší od roku 1961. I říjen byl teplý a suchý s průměrnou měsíční teplotou vzduchu 10,4 °C, což je o 2,1 °C vyšší, než je jeho dlouhodobý normál, a od roku 1961 se tak stal v pořadí pátým nejteplejším. Po prvních velmi chladných listopadových dnech, kdy byla průměrná teplota až o 7 °C nižší, než je dlouhodobý průměr, se začalo postupně oteplovat. Od 8. listopadu se průměrné denní teploty pohybovaly 4 až 8 °C nad dlouhodobým průměrem a svými hodnotami odpovídaly druhé polovině října.

První prosincový týden ve své první polovině bude ve znamení odpoledních teplot až na 13 °C. Po ránu pak budou klesat většinou ke 4 °C. Obloha ale bude převážně ve znamení velké oblačnosti. V úterý bude zataženo občas s deštěm, na večer od jihozápadu bude docházet k protrhávání oblačnosti, odpolední teploty 9 až 13 °C. Ve středu očekáváme oblačno až zataženo, postupně od západu s přeháňkami, ranní teploty 8 až 4 °C, denní 7 až 11 °C. Ve čtvrtek bude zataženo, občasný déšť, postupně od západu až oblačno. Ranní teploty, 8 až 4 °C, denní teploty 5 až 9 °C. V pátek bude zataženo až oblačno, od západu místy déšť, ranní teploty 6 až 2 °C, odpolední 5 až 9 °C. Ani o víkendu neočekáváme výraznější změnu, pouze v horských oblastech by se mohly ojediněle dešťové přeháňky měnit na sněhové.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz