Zpravodajství

Borovice na Vánoce: Zloději mají rej

Lakmusovým papírkem toho, že se blíží vánoční čas, jsou i přibývající případy hromadných krádeží stromků. Řeší je teď policie na Podbořansku v severních Čechách. Pro reportáž klikněte na video.


Během jediné noci si zloděj z lesa odnesl pětatřicet borovic. Škoda je dvacet tisíc korun. Jedna uříznutá borovice tu vedle druhé. Ze třímetrových jehličnanů zbyly jen půlmetrové pahýly. Tak to vypadá v odhlehlém lese na Podbořansku po útoku zlodějů.

Správce lesa by jednal tvrdě
"Toho, kdo udělá takovou prasárnu, bych nejraději zastřelil," říká správce lesa.

Zloděj šel podle lesníků na jisto. Přesně věděl, jaké borovice si vybrat a ve kterých místech je má uříznout. Pak už jen stačilo vzít ruční pilku, naložit stromky a během několika minut ujet.

Něšetrným řezem zloděje jsou borovice definitivně odepsány. Stromky byly pravděpodobně na objednávku. V tuto chvíli se už obchodníci na Ústecku připravují na zahájení prodeje. Borovice jsou navíc letos v kurzu. Za jeden takový dvoumetrový strom zaplatíte
až pět set korun.

Zlodějům stromků hrozí za krádež až dvouleté vězení nebo peněžitý trest, ovšem má to háček - musí je chytit přímo při činu, a to je podle lesníků prakticky nemožné.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz