Zpravodajství

Borovice na Vánoce: Zloději mají rej

Lakmusovým papírkem toho, že se blíží vánoční čas, jsou i přibývající případy hromadných krádeží stromků. Řeší je teď policie na Podbořansku v severních Čechách. Pro reportáž klikněte na video.


Během jediné noci si zloděj z lesa odnesl pětatřicet borovic. Škoda je dvacet tisíc korun. Jedna uříznutá borovice tu vedle druhé. Ze třímetrových jehličnanů zbyly jen půlmetrové pahýly. Tak to vypadá v odhlehlém lese na Podbořansku po útoku zlodějů.

Správce lesa by jednal tvrdě
"Toho, kdo udělá takovou prasárnu, bych nejraději zastřelil," říká správce lesa.

Zloděj šel podle lesníků na jisto. Přesně věděl, jaké borovice si vybrat a ve kterých místech je má uříznout. Pak už jen stačilo vzít ruční pilku, naložit stromky a během několika minut ujet.

Něšetrným řezem zloděje jsou borovice definitivně odepsány. Stromky byly pravděpodobně na objednávku. V tuto chvíli se už obchodníci na Ústecku připravují na zahájení prodeje. Borovice jsou navíc letos v kurzu. Za jeden takový dvoumetrový strom zaplatíte
až pět set korun.

Zlodějům stromků hrozí za krádež až dvouleté vězení nebo peněžitý trest, ovšem má to háček - musí je chytit přímo při činu, a to je podle lesníků prakticky nemožné.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz