Zpravodajství

Barborka prý přinese správného chlapa pod stromeček

Jestli jste se dnes pozorně dívali do kalendáře, určitě vám neuniklo, že 4. prosince - to je svátek svaté Barbory. A to je podle tradice ten správný čas, kdy mají mladé nezadané dívky natrhat větvičky třešně. A pokud jim do Vánoc vykvetou, dívka prý brzo najde ženicha.


Dnešní nezadané mladé dámy ale pověrám moc nevěří, přesto řada z nich na Barborky vyrazila. Už naše babičky říkaly, že barborka má čarovnou moc. Jednotlivým větvičkám dávaly dívky jména svých nápadníků. A pak čekaly, která vykvete první. Podle tradice je Barborka třešňová větvička. V některých rodinách ji ale dívky nahrazují větvičkami z jiných ovocných stromů nebo zlatého deště.

Na Barborky dnes vyrazila také Katka z Ústí nad Labem. Jako většina jejích vrstevnic v dnešní době spíš pracuje na své kariéře a opravdovou lásku hledá obtížně. Seznamte se s Katkou a klikněte na video.

Nezadané slečny, kterým do svátků květy na Barborce skutečně vyraší, by měly najít možná už pod vánočním stromkem ten nejhezčí dárek - správného chlapa.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz