Zpravodajství

Za falešné úvěry získal 60 milionů

Za falešné úvěry získal 60 milionů

Neuvěřitelných 60 milionů korun vylákal od důvěřivých lidí pod záminkou obstarání úvěrů dvaatřicetiletý muž z Prahy-západ. Od lidí inkasoval různé částky jako vstupní poplatky. Jeho klienti nakonec neviděli ani slíbený mnohamilonový úvěr a ani předem vyplacenou zálohu. Muž už byl paradoxně za stejný podvod loni odsouzen. Do vězení nenastoupil a pokračoval ve svém podnikání dál. (Prohlédněte si exkluzivní záběry TV Nova.)


Dvaatřicetiletý muž měl vše podložené výpisy a garancemi. Smlouvy uzavíral vždy u notáře. To, že vše je jeden velký podvod, nikdo z jeho klientů netušil. Klienti vstupní poplatek rádi zaplatili. Po nějaké době, kdy peníze na účty nedorazily, začali být lidé nervózní.

V jednom případě byl podvodník svým klientem zahnán do kouta. Žena, která chtěla své peníze zpět, s ním šla přímo do banky. Peněžní ústav ale byl zavřený.

Falešné garance od banky

Podvodník používal rafinovaných triků. Na výpisu z banky měl jako garanci černé na bílém napsanou sumu dvou miliard korun. Výpis ale byl zfalšovaný.

Na podvodníka zřejmě čeká dvanáctileté vězení . Na jakých účtech nakonec skončily desítky milionů korun, zatím policie neví.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz