Zpravodajství

Profil vraha z havlíčkobrodské nemocnice

Všichni se teď ptají, co je to za člověka, který v rozporu se svým posláním dokázal tak chladnokrevně a promyšleně vraždit a jaký byl motiv jeho jednání. Jaký byl tento anděl smrti ve skutečnosti? Součástí článku jsou unikátní reportáže o okolnostech spojených s jednáním devianta Petra Zelenky.


Petr Zelenka byl v osmé třídě milý, vtipný, kamarádský kluk. Uvedli to pro TV Nova jeho spolužáci. Ale samá pozitiva na něj slyšíte ze všech stran i v současnosti. Zkrátka nikdo nechce věřit, čeho byl schopen.
A velice dobrou pověst měl i v zaměstnání. "Byl nadprůměrně pracovitý," řekl TV Nova ředitel havlíčkobrodské nemocnice Josef Pejch.

Experti se nad deviantem nepodivují

Odborníky to ale nezaráží. Pro pachatele v bílých pláštích je to podle nich typické. Jsou zcela bezproblémoví, ale když mají příležitost, dají průchod svému osobnostnímu založení. „Jde o pachatele, kteří si vychutnávají pocit ultimativní moci, protože oni vlastně rozhodují nad životem a smrtí ostatních lidí," řekla Nově psycholožka Ludmila Čírtková.

Podle vyšetřovatelů postupoval velmi rafinovaně, volil množství léku, které bylo těžko odhalitelné. Navíc svým obětem způsobil masivní vnitřní krvácení, což je v takových případech běžné.
Petru Zelenkovi hrozí výjimečný trest doživotního vězení. Napravitelnost sériových vrahů je podle odborníků velmi komplikovaná, ne-li nemožná.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz