Zpravodajství

Paroubek: Bursík je trojský kůň

Předseda ČSSD Jiří Paroubek odmítá opoziční smlouvu s ODS. Odmítá však také vládu duhové koalice s účastí zelených. Sociální demokraté by se podle něj mohli podílet na vládě s ODS a KDU-ČSL.

Zelené a jejich předsedu Martina Bursíka označuje Paroubek za trojského koně. Vadí mu zejména Bursíkův příklon k ODS. Šéf soc.dem. považuje zelené za B-tým občanských demokratů.

 

 

Opoziční smlouva by byla cesta do pekel

Opoziční smlouvou by ČSSD ztratila voliče do příštích voleb. "Byla by to zkrátka poukázka na prohrané volby za čtyři roky," uvedl Paroubek pro deník Právo. Úkolem jeho strany je podle něj nedovolit vznik pravicové vlády s účastí ODS, zelených a KDU-ČSL.

ODS nyní chystá návrh programu příští vlády, který ve středu předloží sociálním demokratům, lidovcům a zeleným. Klíčová přitom bude ochota dvou nejsilnějších stran se půl roku od voleb domluvit na oboustranně přijatelném modelu vládnutí. ČSSD je podle Paroubka ochotna na dohodu čekat do poloviny prosince. Pokud do té doby nevznikne, pak by šla druhá nejsilnější strana "jinou cestou".

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly loď zachvácenou požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi sedm kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz