Zpravodajství

Paroubek: Bursík je trojský kůň

Předseda ČSSD Jiří Paroubek odmítá opoziční smlouvu s ODS. Odmítá však také vládu duhové koalice s účastí zelených. Sociální demokraté by se podle něj mohli podílet na vládě s ODS a KDU-ČSL.

Zelené a jejich předsedu Martina Bursíka označuje Paroubek za trojského koně. Vadí mu zejména Bursíkův příklon k ODS. Šéf soc.dem. považuje zelené za B-tým občanských demokratů.

 

 

Opoziční smlouva by byla cesta do pekel

Opoziční smlouvou by ČSSD ztratila voliče do příštích voleb. "Byla by to zkrátka poukázka na prohrané volby za čtyři roky," uvedl Paroubek pro deník Právo. Úkolem jeho strany je podle něj nedovolit vznik pravicové vlády s účastí ODS, zelených a KDU-ČSL.

ODS nyní chystá návrh programu příští vlády, který ve středu předloží sociálním demokratům, lidovcům a zeleným. Klíčová přitom bude ochota dvou nejsilnějších stran se půl roku od voleb domluvit na oboustranně přijatelném modelu vládnutí. ČSSD je podle Paroubka ochotna na dohodu čekat do poloviny prosince. Pokud do té doby nevznikne, pak by šla druhá nejsilnější strana "jinou cestou".

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz