Zpravodajství

Víme, kdo letos nedostane Slavíka

Víme, kdo letos nedostane Slavíka
Zdroj: Korzo

Boj o Slavíky byl poslední listopadový čtvrtek ukončen a pořadatelé už znají finalisty. Naruší slavičí volyéru ve třech hlavních kategoriích nějaký nový zobáček nebo si zavedená hrdla pouze připíší další metál?

Do ankety Český slavík Mattoni 2006 přišlo přes 153 000 hlasů, což je zhruba o 50 000 více než loni. A pořadatelé už znají konečné výsledky! Do sobotního přímého přenosu, který vysíláme od 20:00, však Musica Bohemica vítěze neodhalí. Agentura alespoň odtajnila první šestici z každé kategorie. Pořadí je pouze abecední, a tak z něj lze jen hádat, kdo ve Státní opeře pronese zlatou děkovnou řeč.

Ostrouhaly hvězdné kapely i zpěváci
Slavíka si letos nepřipíší skupiny Support LesbiensTři sestry, Monkey Business, J.A.R. a překvapivě se do první šestice nedostala ani nejprodávanější kapela posledních dní Wanastowi Vjecy. Trofej si ze Státní opery nepřinese ani Hanka Zagorová, Iveta Bartošová nebo katyně ze SuperStar Ilona Csáková. V první šestce nebylo místo ani pro Davida Kollera, který před měsícem vydal svou sólovou desku, ani pro kritiky opěvovaného Matěje Rupperta z Monkey Business.

Hudební objevy prostě nemáme
Finálové kolo hlasování v kategorii Objev roku se letos, na rozdíl od minulých let, neuskuteční. Poprvé se totiž stalo, že kritérium pro vstup do finálového kola (umístit se v první padesátce a objevit se v anketě poprvé) splnil jen jeden interpret. Cena Objev roku bude tedy předána tomuto interpretovi. A na závěr přinášíme abecední pořadí šesti nejlepších v každé kategorii.

Zpěvačky
Bílá Lucie
Dusilová Lenka
Langerová Aneta
Vondráčková Helena
Vondráčková Lucie
Zeťová Helena

Zpěváci
Bárta Daniel
Bende Petr
Gott Karel
Kolář Petr
Landa Daniel
Nohavica Jaromír

Skupiny
Čechomor
Divokej Bill
Chinaski
Kabát
Kryštof
Olympic

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety o nejpopulárnější osobnosti české hudební scény Český slavík Mattoni 2006 vysíláme v přímém přenosu v sobotu 9. prosince ve 20:00.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz