Zpravodajství

Alternativa se chýlí ke konci

Trocha netradičního umění spojená významnými osobnostmi dohromady každoročně skládá týdenní hudební festival Alternativa. Ten letošní čtrnáctý ročník se chýlí ke konci. Do pátku ale ještě část jeho programu stačíte.


Devítidenní festival probíhá od 1. prosince na několika místech Prahy. Festival zahájila legenda hnutí Rock In Opposition, belgičtí Univers Zero, které se podařilo přivézt do České Republiky vůbec poprvé. Tato kapela vznikla na přelomu 70. a 80. let a velmi ovlivnila tehdejší hudební scénu. 

Dnes se v Paláci Akropolis představí neobvyklé duo violistky Charlotty Hug a jazzového pianisty Frédérica Blondyho. Charlotte Hug, hudebnice a skladatelka, žije v Curichu a v Londýně a pro svá představení často vyhledává neobvyklá místa, která jí umožňují pracovat s neobvyklou akustikou a dodávají její hře nečekaný emoční náboj.

Zítra, 6. prosince se festival Alternativa 2006 přesune na svou vlastní scénu, do břevnovského Kaštanu, kde pokračování festivalu zahájí dvě české kapely - Dřevěné pytlí v jutových uhlích a brněnští Vítrholc. Festival vyvrcholí v sobotu v Kaštanu pátým výročím vydavatelství Guerilla Records.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz